Modele shtepish private ne shqiperi

Publié par le Fév 20, 2019 dans Non classé | 0 commentaire

me Probajmo Shum Keq per shtazet e shqiperise Kam punuar ne 9 shtete si merimrtus dhe punime te me nje firme Italiane dhe Leja duhet Nese ne apartamente Bend ndryshim Projekti ose ne shtepi Private preken themelet Ju Jeni Laro qe lefni si qen te terbuar PA lidhje e PA Tarif ditur par çfar flisni veç Jeni me qeverin e kermave dhe antishqiptaret. C fantazi per sajuar ligje qe NUK vlejn. Vetem per fasaden dhe, por se c Bej Brenda shtepis NUK Marr leJe par CDO lloj punimi.. Ne franc Keshtu veprohet.. Turp leJe Mund te kerkohet Nese TI Ben punimet libre ERI lat nom po rrogat dhe asistenca si Bota Jane Hajduta zyrtarisht NGA ORNELA MANJANI TIRANE-Kryerja e punimeve në shtëpi NUK Mund realizohet PA marrë leJe nga autoritet e pushtetit vendeur. Leja Mund të Merret në rrugë elektronike, ose Duke kërkuar leJe në njësinë administrative. Për çdo punim në shtëpi, përveç lyerjes, pronari i SAJ Mund të aplikojë en ligne në FAQEn`e-Albania`. Dokumentet e nevojshme për deklaratë paraprake për kryerje punimesh Janë: formulari i deklaratës dhe formatit të përcaktuar në Sistemin Elektronik të lejeve, Dokumenti që vërteton pronësinë e TIJ APO të drejta të ligjshme për pasuri Private ose publike, për strukturën që ka në përdorim, në përputhje me legjislacionin në fuqi dhe Projekti Teknik i realizimit të punimeve, je firmosur nga projektues të licencuar. Ju qe Beni si te ditur qe ne gjithe Boten u Dashka leJe….. Leje Merret paraprakisht Kur nderhyn ne strukture, por perte nderruar pllakat, parketin, dyert e maoushme, e gjera te ngjashme NUK kerkohet leJe. Ne Varesi te godines APO zones Ku jeton mjafton njoftimi Kemi kenaqesine per Tju ofrouar par Qera Kete shtepi te Sapo ndertuar me vendodhje ne Tirane. Siperfaqa e baneses qe Jepet me qira eshte Rreth 196m2 dhe perbehet nga 3 dhoma te shtruara me Parket, 2 tualete , 2 ballkone, 1 Soggiorno, 1 kuzhine te re te kompletuar, 2 koridore. Ne banese Jane instaluar Gjithashtu Linja Telefonike si dhe Interneti.

Behet fjale par Katin e pare te nje shtepie 2-kateshe. Ofrohet Hyrje e vecante qe ska lidhje me Katin perdhe dhe MBI Katin e Dyte ka nje tarace Rreth 210m2. Sa injorante jemi ne shqiptaret. Ter Evropa kerkon leJe per keto Pune vetem ne shqiptareve te ndritur SNA pelqen Ligji e rregulli. Duam TI bejme gjerat Vete si popull kaçak qe jemi.